Máte dotaz? +420 737 211 548 (Po - Pá 8:00 - 17:00)
info@dobrepodlahy.cz Kontakt
Dobré podlahy - Specialista na vinylové podlahy

Vinyl s integrovanou podložkou: pohodlí při chůzi i při pokládce

Jaké výhody nabízí podložka integrovaná přímo v lamele vinylové podlahy?

PROČ POTŘEBUJETE PODLAHU S PODLOŽKOU?

Běžné konstrukce vinylové podlahy jsou bez použití podložky hlučnější a přenášejí více hluku do konstrukce domu a místnosti. Je to dáno tuhostí nosné desky, což zase naopak zlepšuje jiné vlastnosti, včetně odolnosti. Nejlepšího výsledku a životnosti dosáhne podlaha s podložkou tvořící jeden funkční celek.
Vhodná podložka musí maximálně snižovat zatížení zámku a současně co nejvíce tlumit hluk. To jsou dvě vlastnosti, které jdou však technicky proti sobě.
Řešením jsou pouze speciálně modifikované podložky. Podlahy pak i při nízké tloušťce dosahují skvělých akustických vlastností. Díky podložkám není zámek namáhán na průhyb jako u ostatních typů podložek a podlaha má několikrát delší životnost bez jakýchkoliv změn.

Velká část montáží zámkových podlah probíhá na neupravený podklad. Podložka zde může zabránit katastrofě v podobě deformací zámků, ale především vrzání a skřípání podlahy o kamínky na neupraveném podkladu během užívání. Špatně zvolené nebo žádné podložky na nerovném podkladu jsou příčinou až 63 % všech reklamací poškozených zámků u vinylových podlah.

Roztažnost podlahy je důležitý údaj, ale praktickou odolnost a stabilitu zámkové podlahy ovlivňuje především tloušťka podlahy a pevnost zámků. Nedostatečná stabilita vede k deformaci spojů - střížkování, vlnění podlahy nebo v opačném případě ke vzniku spár a nevratnému zničení zámku.

Vybírejte si vinylové podlahy včetně integrované podložky. Úspora peněz při volbě nedostatečně silné podlahy, případně nesprávné podložky pod podlahu, znamená vždy
problém.

Konstrukce podlahy Expona Clic 18 dB:
Vinyl s podložkou Vinylová podlaha s podložkou

Podložka pod podlahu proti poškození v případě nerovností

Vyrovná drobné nedostatky podkladu, což znamená úsporu peněz a času na jeho úpravu před pokládkou (rovinatost podkladu se řídí podle normy - přípustné nerovnosti jsou max. +-2 mm/2m). Velká část montáží zámkových podlah probíhá na neupravený podklad. Podložka může zabránit katastrofě v podobě deformací podlahoviny.

Podložka pod podlahu pro útlum hluku

Útlum hluku - tišší podlaha znamená komfortní prostředí. Správná podložka sníží vytváření hluku v místnosti a zmírní jeho šíření do konstrukce budovy. Podložku proto oceníte nejen v místnosti, ale i v prostoru o patro níž.


Podložky pod vinylové podlahy pro vyšší komfort

Díky podložce docílíte teplejší, komfortnější a bezpečnější podlahy. Pružná vinylová podlaha ulehčí kloubům a zmírní zátěž pohybového aparátu.

Omezení hluku do místnosti

Útlum hluku - tišší podlaha znamená komfortní prostředí. Správná podložka sníží vytváření hluku v místnosti a zmírní jeho šíření do konstrukce budovy. Podložku proto oceníte nejen v místnosti, ale i v prostoru o patro níž.

Podložky pod podlahu pro vyšší komfort

Díky podložce docílíte teplejší, komfortnější a bezpečnější podlahy. Pružná vinylová podlaha ulehčí kloubům a zmírní zátěž pohybového aparátu.

Proti prokreslování podkladu


Velká část montáží zámkových podlah probíhá na neupravený podklad. Podložka může zabránit katastrofě v podobě deformací zámků, ale především vrzání, skřípání podlahy o kamínky na neupraveném podkladu během užívání.
Vhodně zvolená podložka také výrazně prodlouží životnost zámků vinylové podlahy a její stabilitu. Špatně zvolené podložky nebo žádné podložky na nerovném podkladu jsou příčinou až 63 % všech reklamací poškozených zámků u vinylových podlah.
Součástí zámkové varianty na HDF je již z výroby korková akustická podložka. Pod tuto podlahu se již žádná další podložka nesmí použít, pouze parozábrana.

Útlum hluku tichá vinylová podlaha

Podložky pod podlahu snižují vytváření hluku v místnosti i jeho šíření do konstrukce.

Použití podložky zvýší pochozí komfort a zároveň výrazně sníží vytváření hluku při chůzi v místnosti.
Sníží se také prostup hluku o 16 až 20 dB do spodních a sousedních místností v budově. Aplikace podložky je vhodná v bytových domech a do vyšších pater rodinných domů. Použití akustické podložky v dětském pokoji ocení rodiče i sousedé. Děti, které tráví velkou část času hraním na podlaze, budou mít tepelně odizolovanou a pružnou podlahu.


V nabídce najdete podložky s vysokým útlumem hluku - třeba Arbiton Multiprotec Acoustic 3in1 (20 dB, v místnosti útlum o 22%), Arbiton Multiprotec ECO 3in1 (16 dB/22%) nebo Arbiton Multiprotec 1000 3in1 (16 dB/22%).

...a další výhody použití podložky pod vinylové podlahy:


- Teplejší podlaha – ať už vyskočíte bosí z postele, přebíháte do koupelny nebo nemůžete najít druhou ponožku, vinylová podlaha s podložkou bude příjemnější. I proto je často používaná do dětských pokojů, kde je příjemný, teplý a snadno udržovatelný povrch tím pravým.
- Komfort při chůzi – pružná vinylová podlaha ulehčí kloubům a zmírní zátěž pohybového aparátu. Proto je potřeba poskytnout také ochranu zámkovým spojům.
- Vyšší bezpečnost – pružná podlaha sníží riziko úrazu při pádech
- Vyšší odolnost – pružná podložka pohltí část energie předmětů, které spadly na podlahu.
- Delší životnost celé podlahy

KOLEKCE PODLAH S INTEGROVANOU PODLOŽKOU

Vinylová podlaha s integrovanou podložkou - Expona Clic 19 dB Vinylová podlaha s integrovanou podložkou a parofolií Aquafix Click
                                                                             

Vinylová podlaha Ecoline Click s korkovou podložkou  Vinylová podlaha Easyline Click s korkovou podložkou  Vinyl s podložkou Longline Click Vinylová podlaha s podložkou Stoneline Click

Vinylové podlahy na kompozitní desce s integrovanou akustickou podložkou Conceptline Acoustic Click Vinylové podlahy na kompozitní desce s integrovanou akustickou podložkou Projectline Acoustic Click


Dobré podlahy - soutěž o 100 000 Kč