ZDARMA soklové lišty k podlaze Afirmax BiClick. Více podrobností zde.
Dobré podlahy - Specialista na vinylové podlahy

Certifikáty nízkých emisí Indoor Air Comfort a Greenguard

Rozpoznat kvalitní vinylovou podlahu od té, která zamoří domácnost škodlivými látkami, nemusí být až takový problém. K orientaci dobře poslouží certifikáty zdravotní nezávadnosti, které zaručují používání nezávadných surovin a správné technologické postupy výroby, z nichž vzejdou opravdu kvalitní vinylové podlahy.

Společnost Eurofins má v hledáčku nízké emise a uděluje certifikát Indoor Air Quality Comfort. Certifikát Greenguard uděluje organizace UL Environment (Underwriters Laboratories). Oba nejpřísnější globální certifikáty (GOLD) najdete i u podlah v naší nabídce.

Vinylové podlahy jsou v tomto ohledu poměrně rizikovou skupinou. Patří mezi nejoblíbenější podlahy a není tedy divu, že se objevují výrobci, kteří chtějí prorazit na trhu. Kvalita však nemusí být vždy stoprocentní, stejně jako zdravotní nezávadnost takových podlah.
 
Jak poznat závadnou podlahu? Dejte si pozor na podlahy s nejasným původem, na ty, z kterých se line zápach. Ten totiž nemusí ani po delším čase zmizet.

Emise těkavých organických látek je potřeba řešit všude - v domácnostech, školách, ve zdravotnickém prostředí i komerčních prostorech. Jejich nejčastějším zdrojem je stavební materiál a vybavení včetně podlahových krytin. Objevují se ale i v nátěrech, lacích nebo čisticích prostředcích. Proto je důležité vybírat kvalitní materiály i vybavení.
 

Kvalitní vinylové podlahy mají certifikáty

Indoor Air Comfort a Indoor (IAC) Air Comfort GOLD

Výrobky, které si pořídíte domů, uvolňují do okolí různé látky. Označují se jako těkavé látky (nebo prchavé), které se inhalací dostávají do organismu a je těžké se jim vyhnout. Proto je důležité pořizovat takové výrobky, u nichž jsou minimální emise.
 
Pozor! Volné těkavé látky se mohou uvolňovat i z přírodních materiálů.
Ne všechny těkavé látky jsou ale škodlivé (patří mezi ně třeba i vypařovaná sůl z moře, která naopak na lidské zdraví působí příznivě).

Zkušební ústavy pro jednodušší orientaci na světovém trhu proto udělují certifikáty, které usnadňují orientaci v široké nabídce.

Eurofins Group je název mezinárodní skupiny laboratoří se sídlem v Lucemburku. Zájemcům poskytují analytické služby v rámci bezpečnosti, prověření původu a specifikace Vinylová podlaha s certifikací Indoor Air Comfort Goldpoužitých surovin a látek.

Výrobky mají možnost získat certifikát Indoor Air Quality Comfort a Indoor Air Quality Comfort Gold: IAQC znamená, že emise produktu jsou v souladu s kritérii všech právních specifikací vydaných orgány v Evropské unii a jejích členskými státy. Certifikace zahrnují více, než testování: zohledňují interní programy kvality, audity, opakované testování.

Indoor Air Quality Comfort je nastaven tak, aby splňoval kritéria všech evropských zemí. U certifikátu Indoor Air Quality Comfort GOLD kombinuje všechny nejpřísnější limity ve všech oblastech hodnocení.
 
Certifikát Indoor Air Comfort Gold
- jistota, že produkty nepředstavují zdravotní riziko z hlediska uvolňování těkavých látek
- co se znečištění vnitřního ovzduší týká, produkty mají nejlepší výsledky ve své třídě
- produkt vyhovuje všem předpisům o emisích VOC v každé evropské zemi
- IACG je přísnější, než certifikáty  EMICODE, GUT a Blue Angel, FEMB  LEED a  BREEAM a další


Greenguard  a Greenguard Gold

Se stejným cílem vznikl certifikát Greenguard Gold.  Stojí za ním společnost UL Environment a funguje od roku 2011. Stala se autoritou v oblasti udržitelných materiálů a jejími limity Certifikát zdravotně nezávadných podlah - Greenguard Goldse řídí jak zákazníci, tak výrobci.Certifikát Greenguard Gold

Také certifikát Greenguard Gold pomáhá s identifikací zdravotně nezávadných výrobků v oblasti stavebnictví a bydlení. Prověřuje množství volných těkavých látek a klade důraz na udržitelnost. Certifikace probíhá taktéž ve dvou úrovních – Greenguard a Greenguard GOLD.

Aby výrobek získal certifikaci, musí splňovat limity v různých parametrech. Probíhá např. screening na více než 10 000 volných těkavých látek. Testy se opakují, probíhá kontrola kvality, a proto výrobky musí udržovat stanovené limity dlouhodobě.

Certifikovaný výrobek musí být vyroben s ohledem na životní prostředí, zavazuje se k možnosti použití v „zelených budovách“ a k udržitelné výrobě.

Hledejte podlahy od prověřených výrobců jako je Objectflor nebo Karndean International, které najdete v naší nabídce.

Vinylové podlahy bez škodlivin
Přísnost certifikátů IACG a Greenguard Gold s dalšími jsme srovnávali s ostatními v článku Ekologické podlahy nemusí být zdravé ani kvalitní.


Dobré podlahy - soutěž o 100 000 Kč